DOMEK LETNISKOWY DO WYNAJĘCIA

ZIELONOWO 32 k. Olsztyna - MAZURY

Zapraszamy Państwa do miejscowości Zielonowo, położonej ok.20 km od stolicy Warmii i Mazur - Olsztyna. Piękna okolica oraz położenie w pobliżu historycznych miejscowości i atrakcji turystycznych gwarantuje udany wypoczynek. Nasz dom o pow. ok. 80m2 przeznaczony jest do wypoczynku dla 8 osób.
 
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna

OPIS OBIEKTU:

Działka:  teren ogrodzony, działka ok.9 arów, oczko wodne, trzy miejsca parkingowe na posesji, gril betonowy, wydzielone miejsce na ognisko, piaskownica dla dzieci, 2 huśtawki, 2 ławki ogrodowe
Opis domku: Dom o pow. 80 m2, parterowy z poddaszem, max. 7-8 osób
 • Na parterze: pokój z kominkiem i miejscem do spania, duża w pełni wyposażona kuchnia, łazienkaz sauną (sauna na 2-3 osoby), osobna toaleta.
 • Poddasze - dwie sypialnie, w każdej po dwa 2-osobowe łóżka (140cm) oraz po1 komodzie i szafie ubraniowej, w każdej sypialni telewizor.
 • Dwa tarasy, jeden wychodzący z kuchni wprost na miejsce na ognisko i grila, drugi wychodzący z pokoju na poddaszu
 • Wyposażenie domku: lodówka z zamrażarką, kuchenka gazowa na butlę, bojler na ciepłą wodę, mała pralka (frania), suszarka, kuchenka mikrofalowa, żelazko, naczynia, czajnik elektryczny, telewizory (w pokoju kominkowym i sypialniach na poddaszu), TV SAT (tylko w pokoju kominkowym), DVD i Video wraz z kolekcją ok.100 najnowszych bajek, filmów dla dzieci i dorosłych, wieża CD, meble ogrodowe (leżaki, stół i krzesła, parasol), kominek z rozprowadzeniem ciepła do pokoi i kuchni
 • Dodatkowo: 2 rowery górskie (w tym jeden z krzesełkiem dla dziecka do 25 kg), łódź wiosłowa
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna

ODLEGŁOŚCI:

 • Miejscowość Zielonowo nad jeziorem Pluszne (I klasa czystości) odległość do jeziora - ok.350m (plaża niestrzeżona); 
 • Restauracja i sklep spożywczy w miejscowości Gryźliny (odległość 2 km); drugi sklep spożywczy w odległości ok. 30m (otwarty tylko w sezonie 20.06.05-04.09.05) 
 • Las tuż za płotem.

OKOLICA:

 • Zielonowo położone jest nad jeziorem Pluszne, a z trzech stron otoczone lasem. W odległości ok.1,5 km wpada do jeziora mała rzeczka. Idąc w górę rzeczki po przejściu 1,5km od ujścia znajduje się 'wodospad'. Przed wojną znajdował się tu młyn, niestety nic z niego nie pozostało prócz kilku kamieni. Źródłem rzeczki są bagna położone ok.2km dalej (w okolicach lotniska), z tych samych bagien wypływa o wiele większa rzeka Pasłęka
 • Aby dojechać do Zielonowa trzeba przejechać przez lotnisko, to między innymi na tym lotnisku Niemieccy piloci ćwiczyli zrzucanie bomb do celu, aby później tę umiejętność wykorzystać w nalotach na Warszawę. Za cel w ćwiczeniach służyła im mała wyspa 'trzcinowa' na jeziorze Pluszne, a zamiast prawdziwych bomb używane były atrapy wykonane z betonu, znaleźć je można przy odrobinie szczęścia w okolicach lotniska i bez większego trudu nurkując przy wyspie trzcinowej.
 • Udając się na północny-wschód od Zielonowa, na końcu zatoki znajduje się leśniczówka, obok której jest nie działająca już śluza wykonana także w czasie wojny. Wygląda ona na początku dość nietypowo: 3 m od brzegu, na wodzie wylany jest betonowy kwadrat w środku znajdowała się kopuła, po jej podniesieniu woda dostawała się do tunelu (ok. 1,70m wysokości i 1m szerokości), który znajduje się pod kopułą. W odległości ok.200m od brzegu na malej łączce wypływa z niego malutki strumyk, który po kilkudziesięciu metrach znowu płynie w tunelu (pod torami) ok. 150 metrów.
 • Skansen - 11 km od Zielonowa w Olsztynku możemy zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego z terenu Warmii, Mazur i Powiśla, muzeum Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza - znanego badacza gwar Ludowych Warmii, Mazur oraz Pojezierza Kaszubskiego, urodzonego w Olsztynku, a zmarłego w Gdańsku - od jego nazwiska obecną swoją nazwę przyjęło Mrągowo ruiny słynnego niemieckiego mauzoleum Gen. von Hindenburga oraz zamek Krzyżacki.
 • Źródła Łyny - Jeżeli mamy więcej czasu możemy się wybrać w dalszą wycieczkę. W odległości ok. 30 km tuż przed Nidzicą znajduje się miejscowości Łyna, ma tam swoje źródła największa rzeka tego regionu Łyna. System źródliskowy rzeki Łyny należy do najbardziej malowniczych terenów źródliskowych na nizinach. W 1950 r. utworzono rezerwat krajobrazowy dla zachowania procesów erozji wstecznej. Powierzchnia rezerwatu obejmuje ok. 121 ha, na jego terenie znajduje się siedem większych systemów źródliskowych. Silnie zróżnicowany morfologicznie teren rezerwatu jest rozległą doliną z licznymi bocznymi wąwozami i dolinkami o stromych (30-40 m) i wysokich zboczach. Działalność ludzka od wieków przekształca teren źródlisk. Prawdopodobnie już we wczesnym średniowieczu zlokalizowany był tu młyn. Teraz znajduje się od dawna nie czynny młyn murowany z rozległym, stopniowo zamulanym stawem młyńskim. W górnym odcinku źródlisk widoczny jest wał ziemny. Przed II wojną światową był tu staw hodowlany dla pstrągów. Nieco niżej widoczne są fundamenty domku myśliwskiego. Powyżej źródeł widoczne są ruiny gospodarstwa rolnego oraz dwa stawki. Przed kilkoma laty pojawiły się drewniane kładki, ogrodzone ścieżki, ławki itp. Ułatwiają one zwiedzanie turystyczne i jednocześnie chronią same źródliska.
 • Pole bitwy w Grunwaldzie - Także w odległości 30 km położona jest miejscowość Grunwald i pole bitwy, na którym znajduje się muzeum, co roku 15 lipca odbywa się rekonstrukcja najsłynniejszej bitwy średniowiecznej Polski. (czytaj więcej...)
 • Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie - Gietrzwałd leży w połowie drogi między Olsztynem a Ostródą, przy drodze krajowej nr 16 (25 km od Zielonowa). Niewątpliwą atrakcją jest słynne z objawień w 1877r. Sanktuarium Maryjne z pięknym zabytkowym kościołem gotyckim z XVI wieku. (czytaj więcej...)
 • Kanał Ostródzko - Elbląski -  48 km od Zielonowa w Ostródzie ma swój początek słynny kanał Ostródzko-Elbląski. Unikatowy w skali europejskiej zabytek techniki. 
Kanał Elbląski
  Łączy Ostródę z Elblągiem poprzez jeziora, m.in.: Drużno, Piniewo, Sambród, Ruda Woda, Ilińsk, Drwęckie. Długość 62,5 km, z odgałęzieniami 159 km. Zbudowany w latach 1850-1872 na podstawie projektu holenderskiego inżyniera A. Steenke. W celu pokonania 99,5 m różnicy wysokości między jeziorami Piniewo i Drużno na odcinku 9,4 km zbudowano system 5 pochylni: w Buczyńcu (21,5 m), Kątach (18 m), Oleśnicy (24,5 m), Jeleniach (22,5 m) i Całunach Nowych (13 m). Przez pochylnie w obu kierunkach (w górę i w dół wzniesienia) statki przetacza się na specjalnych platformach ustawionych na szynach. Kanał Elbląski łączy kilka szlaków wodnych, m.in.: Ostródę z jeziorem Szeląg Mały, Ostródę (rzeka) z Drwęcą i Wisłą, Miłomłyn z jeziorem Jeziorak i Iławą. Wykorzystywany w celach turystycznych i do spławu drewna. (czytaj więcej...)
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna
Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna Domek letniskowy - Zielonowo k. Olsztyna

ZASADY WYNAJMU I CENY

 • Cena do uzgodnienia
 • W cenę wliczono możliwość korzystania bez ograniczeń z sauny, rowerów, łódki, drewna do kominka - nie pobieramy dodatkowych opłat
 • Domek jest do Państwa dyspozycji od początku kwietnia do końca września.
 • W lipcu i sierpniu wynajmujemy tylko w cyklach tygodniowych (od soboty do soboty); w pozostałych miesiącach min. na 4 pełne doby
 • Doba trwa od godziny 16.00 w dniu przyjazdu do godz. 11.00 w dniu wyjazdu.
 • Inne miesiące - po uzgodnieniu.
 • Zwierzęta domowe - po uzgodnieniu.
 • Rezerwacji dokonujemy po wpłaceniu zaliczki 30% na konto bankowe lub adres, pozostała kwota płatna w dniu przybycia.
 • W sprawie rezerwacji terminu prosimy o kontakt telefoniczny 

DOJAZD:

 • Należy dojechać do miejscowości Olsztynek (miejscowość na trasie E7 Gdańsk-Warszawa), w tej miejscowości proszę zjechać w kierunku Olsztyna. Następnie dojechać i wjechać do miejscowości Gryźliny. Później dokładnie kierować się drogowskazami 'Zielonowo', aż polną drogą dojadą Państwo do płyty starego lotniska. Proszę wjechać w leśną drogę bezpośrednio z płyty lotniska i kierować się nią cały czas prosto, aż do rozwidlenia drogi (z białą tabliczkę wskazującą schronisko młodzieżowe). Na tym rozwidleniu w lewo i po około kilkuset metrach dojadą Państwo do naszego domku, drugi po prawej (zaraz za znakiem ograniczenia prędkości).

 • KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ DOJAZD DO MIEJSCOWOŚCI BOGACZEWO
  KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIE SATELITARNE

  KONTAKT:

  Krystyna Wyleciał
  Różnowo 198, 11-001 Dywity
  tel. 89 527 63 49
  tel. kom. 600 818 389

  powrót do strony głównej